SZKOŁA TANGA ARGENTYŃSKIEGO

Dlaczego właśnie Akademia Tańca Tomasza Potockiego?

Akademia to jedna z najstarszych szkół tanga argentyńskiego w Polsce. Każdego tygodnia odbywa się u nas – w zależności od sezonu – od kilkunastu do dwudziestu regularnych kursów tanga na różnych poziomach zaawansowania, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie dogodny termin i grupę, w której będzie mógł najlepiej rozwijać swoje umiejętności. Duża ilość kursów sprzyja efektywnej nauce, której warunkiem jest ciągłość i systematyczność – jeśli z jakiegoś powodu nie możecie być na zajęciach, lekcja nie przepada, można, a nawet należy, odrobić ją na dowolnym innym kursie w dogodnym terminie. Kursy podstawowe są w naszej szkole uzupełniane o zajęcia z techniki, warsztaty i seminaria tematyczne (np. kursy milongi, tango walca, canyengue) oraz praktyki, na których doskonalimy umiejętności zdobyte na zajęciach. Specjalnie dla naszych uczniów Akademia organizuje milongi – imprezy taneczne, na których poznajemy prawdziwy smak tanga. Dla waszej wygody wszystkie zajęcia i imprezy odbywają się w jednym miejscu, w naszym studiu przy ul. Wolność, gdzie mieści się także Tango Butik – profesjonalny sklep z butami do tańca. Kursy prowadzimy w sposób ciągły, przez cały rok kalendarzowy, bez przerw czy wakacji. Nowe kursy tanga startują średnio co dwa lub trzy tygodnie – naukę można zacząć w dowolnym, najbardziej dogodnym momencie, bez czekania do początku semestru. Na zajęcia można zapisywać się zarówno w parach, jak i w pojedynkę, jeśli ilość partnerek i partnerów na kursie jest nierówna, uzupełniamy ją „statystującymi” partnerami z kursów o wyższym poziomie zaawansowania. Pomimo że jesteśmy dużą szkołą, dbamy o indywidualne podejście do każdego kursanta – zajęcia odbywają się w grupach od 7 do 15 par, instruktorzy i uczniowie są ze sobą po imieniu (tak! staramy się zapamiętać imię każdego kursanta:), na zajęciach, imprezach czy przerwach między zajęciami niejednokrotnie zawierane są wieloletnie przyjaźnie, milongi są okazją do świętowania urodzin lub imienin a zdarzają się nierzadko i tangowe wesela :). W Akademii zatrudniamy wyłącznie instruktorów z wieloletnim doświadczeniem – kandydaci na nauczycieli przechodzą długotrwałe szkolenie pod okiem bardziej doświadczonych kolegów, zdobywają status „instruktora asystenta” aby w końcu, zwykle po upływie kilku lat, zostać samodzielnym instruktorem tanga. Tango to intensywna praca, ale także nieustająca pasja, w której każdego dnia odkrywany nowe horyzonty. Zapraszamy wszystkich, aby wraz z nami wzięli udział w fantastycznej przygodzie – idziemy w tango!