fbpx
 

FAQ – dla początkujących

 

1. Jak trafić do Akademii?

Na stronie w zakładce „lokalizacja” znajduje się mapka. Idąc do szkoły pierwszy raz, najlepiej wyjść z domu troszkę wcześniej 🙂

 

2. Czy mogę zapisać się na kurs bez partnera?

Tak. Należy zgłosić ten fakt Akademii oraz opłacić minimum miesięczny karnet za kurs co najmniej 3 dni przed jego rozpoczęciem. Osobom bez karnetów nie gwarantujemy partnera na kurs.

 

3. Jak się ubrać?

Wygodnie :). Obuwie oczywiście najlepiej taneczne (zapraszamy do sklepu Akademii tangobutik), na pierwszy raz może być też codzienne, na podeszwie innej niż gumowa. Kobiety zapraszamy na obcasach. Prosimy również o wchodzenie na sale taneczne wyłącznie w zmiennym, czystym obuwiu, bez metalowych obcasów.

 

4. Co to jest „praktyka”?

Praktyka to trening taneczny, wspólny dla wszystkich grup.

 

5. Co to jest „technika”.

Technika to zajęcia uzupełniające kurs tanga. Nieobowiązkowe ale zalecane przez instruktorów. Na techniki zapraszamy wszystkich, niezależnie od poziomu, również zupełnie początkujących.

 

6. Co to jest “milonga”?

Termin “milonga” oznacza imprezę, na której tańczy się tango. Słowem tym określa się także styl tańca – szybszą odmianę tanga.

 

7. Kiedy i w jaki sposób mogę zapłacić za kurs?

Online na stronie Akademii, przelewem, gotówką lub kartą w recepcji jak najwcześniej przed rozpoczęciem kursu. Rezerwacja miejsca na kursie następuje po dokonaniu wpłaty.

 

8. Co obejmuje cena karnetu?

Wejście na 4/8/24 kolejne zajęcia i 4/8/48 praktyk, w zależności od rodzaju wykupionego karnetu. Nie ma możliwości przedłużania ważności karnetu. Zachęcamy do zakupu karnetów półrocznych, które są najbardziej opłacalne.

 

9. Czy można odrobić zajęcia, które się opuściło?

Nawet trzeba :). Zgłaszamy chęć odrobienia zajęć w recepcji, po czym przychodzimy na zajęcia grupy o zbliżonym poziomie. Informujemy instruktora, że jesteśmy z innej grupy. Osoba odrabiająca zajęcia musi posiadać aktualny karnet na kurs.

 

10. Ile czasu trwa kurs tanga?

Tango to niekończąca się przygoda. Kursy są kontynuowane w sposób ciągły.

 

11. Ile osób liczą grupy?

W każdej grupie jest od 7 do 15 par.

12. Co to jest kurs P+Z

 
Kurs w systemie P+Z to nauka w mieszanych parach, gdzie każdy początkujący uczy się z asystentem z grupy dużo bardziej zaawansowanej – ten sposób nauczania umożliwia przyswojenie tangowych struktur nawet 3 razy szybciej. Przyjmujemy zapisy solo lub w parach, jeśli jedna osoba z pary ma co najmniej półroczny staż tangowy. Integralną częścią kursu są zajęcia z techniki i praktyki.
Karnet obejmuje zajęcia podstawowe, zajęcia z techniki i praktykę.